"Czasy się zmieniają" - papież Franciszek na okładce "The Rolling Stone"

"Papież Franciszek w ciągu roku zrobił wiele, żeby odciąć się od poprzednich papieży i ugruntować swoją pozycję jako 'papież ludzi'" - czytamy w najnowszym wydaniu magazynu "The Rolling Stone". Słynne pismo na bohatera okładki swojego najnowszego wydania wybrało właśnie papieża Franciszka.

Słynny magazyn muzyczny "Rolling Stone" poświęcił okładkę swojego najnowszego numeru Franciszkowi. Pod zdjęciem papieża widnieją słowa "Czasy się zmieniają", odwołujące się do "łagodnej rewolucji" w stylu pełnienia papieskiej posługi.

Okładka odsyła do głównego artykułu wewnątrz numeru, poświęconego fenomenowi rosnącej popularności Franciszka. Autor Mark Binelli na przykładzie audiencji generalnej przeciwstawia "akademicki" styl posługi Benedykta XVI (miał sprowadzać kontakt z wiernymi p św. Piotra "do minimum") bardziej śmiałemu i otwartemu kontakt z wiernymi Franciszkowi.

"Rolling Stone" wylicza: w mniej niż rok papieżowi Franciszkowi udało się odciąć od poprzednich papieży i ugruntować swoją pozycję jako 'papieża ludzi'. Franciszek zrezygnował z mieszkania w pałacu papieskim, limuzyny i szofera. Sam też płaci rachunki.

Więcej o: