Powtórka kolędy z powodu "znikomej ilości zebranych datków"? Parafia dementuje: Ktoś sobie z nas żartuje

W sieci krąży zdjęcie ogłoszenia rzekomo zamieszczonego przez księdza z parafii w Jaworznie. Dowiadujemy się z niego, że "z racji znikomej ilości zebranych datków podczas kolędy (...) kolęda, jak i ponowna zbiórka zostanie przeprowadzona" w następnym terminie. Informację o nim otrzymaliśmy na serwis Alert24. Wszystko wskazuje jednak na to, że ktoś postanowił sobie zażartować z parafii.

"Nie chcecie się tym zająć? Informacja na drzwiach wejściowych do bloku z dnia dzisiejszego (daty mylnie napisane)" - napisał jeden z czytelników serwisu Alert24.pl i przesłał zdjęcie ogłoszenia rzekomo zamieszczonego przez księdza z parafii pw. NMP w Jaworznie-Osiedlu Stałym.

Wystarczyła jednak chwila poszperania w internecie, aby zacząć podejrzewać, że ogłoszenie jest tylko głupim żartem. Podpisany na nim ksiądz jest proboszczem w innej parafii, a termin na powtórzenie kolędy wypada w... niedzielę.

Nie pierwszy taki żart

Aby upewnić się w naszych przypuszczeniach, zadzwoniliśmy jednak do parafii w Jaworznie. - To ogłoszenie nie jest prawdziwe. Ktoś sobie z nas w taki sposób żartuje, niczego takiego nie wywieszaliśmy - usłyszeliśmy w sekretariacie.

Co więcej - okazało się, że osoba, która wywiesiła kartkę, wcale nie popisała się pomysłowością. Niemal identyczne ogłoszenie pojawiło się w ubiegłym roku w blokach w Łodzi. Tam również ich autorem nie była parafia. Przeczytaj więcej >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: