Łepkowska i Bielecki bronią Owsiaka. "Kogoś kłuje w oczy, że zajmował czołowe miejsce w plebiscytach zaufania" [U LISA]

- Dla mnie jest czymś szokującym, że 60-letniemu człowiekowi robi się zarzut z tego, że się dorobił 116-metrowego mieszkania na kredyt - powiedziała w programie "Tomasz Lis na żywo" Ilona Łepkowska. Wtórował jej Czesław Bielecki. - Udało mu się. A w Polsce nie może się udać - stwierdził.

- Kogoś kłuje w oczy, że on w plebiscytach zaufania od lat zajmował czołowe miejsce - powiedziała Łepkowska o Jerzym Owsiaku. - Nic nie usprawiedliwia dzikiego furiackiego ataku na niego - dodał Czesław Bielecki. Zaznaczył jednak, że medialna otoczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może być przez niektórych rozumiana jako "przykrywanie" innych tematów. - On jest tego ofiarą - powiedział Bielecki.

Rozmówcy Tomasza Lisa zgodnie uznali, że prawicowe zarzuty wobec Jerzego Owsiaka, iż jest on "pupilem władzy", są absurdalne. - Jeżeli w ciągu tych 25 lat wolnej Polski okazało się, że jedyny autorski wielki projekt (oprócz projektu Balcerowicza) to jest projekt Owsiaka, to jest to oskarżenie dzisiejszych i wczorajszych władz - powiedział Czesław Bielecki. - Oskarżenie o to, że nie umieją z rzeczywistego społecznego entuzjazmu budować działań, instytucji, organizacji, które służą nam wszystkim - dodał.

Owsiak: "Mieszkanie kupiłem na kredyt. 10 lat"

"Gazeta Polska Codziennie" stwierdziła, że szef WOŚP-u mieszka w kupionym za gotówkę 115-metrowym ekskluzywnym apartamencie na osiedlu na warszawskim Ursynowie. W odpowiedzi Jerzy Owsiak wydał oświadczenie, a następnie opublikował film, w którym pokazuje swoje mieszkanie - wcale nie kupione za gotówkę, a na kredyt.

Zobacz wideo

"Moje mieszkanie, któremu w warunkach warszawskich daleko do luksusowego apartamentu, nie zostało kupione za gotówkę. Wziąłem za nie w ubiegłym roku kredyt na 10 lat, po sprzedaży poprzedniego mieszkania" - napisał w oświadczeniu szef WOŚP.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: