Ks. Sowa: Politycy PiS to ojcowie chrzestni gender

- Politycy PiS wprowadzają swoich wyborców w błąd, ukrywając prawdziwych ojców chrzestnych gender mainstreaming - napisał na swoim blogu ks. Kazimierz Sowa. Duchowny przekonuje, że to właśnie za czasów rządów PiS gender wprowadzono do polskiej polityki.

Zdaniem ks. Kazimierza Sowy politycy PiS są "prawdziwymi ojcami chrzestnymi genderyzmu". - Dziś Jarosław Kaczyński i jego akolici zarówno z PiS, jak i Solidarnej Polski pewnie chcieliby o tym zapomnieć albo jakoś to wytłumaczyć, ale mam nadzieję, mało kto da się na to już nabrać - napisał ks. Sowa na swoim blogu . - Mają bowiem do wyboru albo blamaż (że nie czytają przyjmowanych dokumentów), albo odważne przyznanie się, że za czasów rządów PiS nawet gender było dobre i słuszne - dodał.

Ks. Kazimierz Sowa ma na myśli przyjęty przez rząd Kaczyńskiego "Program Operacyjny Kapitał Ludzki Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia 2007 - 2013". W dokumencie znajdziemy rozdział pt. "Zasada równości szans kobiet i mężczyzn", a w nim - pisze Sowa - "określenia i pojęcia żywcem wyjęte z ideologii gender".

- Poza "gender mainstreaming" czy "gender impact assessment" znajdziemy również inne określenia, które dziś służą za maczetę do walenia po głowie każdego, kto ma o gender inne zdanie niż ks. Oko czy posłanka Kempa - czytamy na blogu ks. Sowy.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: