Palikot: Tusk kryje Macierewicza? Tak - jeśli nie powstanie komisja ws. Macierewicza

Sceptycyzm Donalda Tuska odnośnie do sejmowej komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza nie przekonał Janusza Palikota. Lider Twojego Ruchu nie ma wątpliwości, że komisja musi powstać. - Bardzo bym się zdziwił, gdyby nie powstała. To by oznaczało, że Tusk kryje Macierewicza, co jest dla nie szokujące - mówił w TOK FM.

Odwleka się decyzja w sprawie powołania komisji śledczej do wyjaśnienia roli Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI. Twój Ruch już dawno zebrał podpisy pod wnioskiem. Ale na głosowanie przyjdzie nam poczekać, bo premier Donald Tusk zapowiedział, że do podjęcia decyzji potrzebuje kilkunastu dni. Szef rządu nie kryje, że nie jest zachwycony pomysłem postawienia Macierewicza przed sejmową komisją śledczą.

- Argumenty Tuska mnie nie przekonały. Bardzo bym się zdziwił, gdyby nie doszło do powstania tej komisji. To by oznaczało, że Tusk kryje Macierewicza, co jest dla nie szokujące - komentował w TOK FM Janusz Palikot.

Zdaniem lidera Twojego Ruchu wyjaśnienie sprawy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych "to kwestia wizerunkowa dla Polski".

- Jeśli nie potrafimy dać jasnego sygnału, że ludzie, którzy doprowadzili do takich strat jak ujawnienie nazwisk agentów, ponieśli odpowiedzialności, to jaki agent będzie chciał pracować dla polskiego państwa? Żaden. My nie pozyskaliśmy w ostatnich wielu latach żadnego agenta. I nie pozyskamy. Jest więc kwestią bezpieczeństwo naszego kraju i zdolności wywiadowczych, żebyśmy sprawę Antoniego Macierewicza wyjaśnili. Nie mówiąc, już że bardzo wielu ludziom stała się wielka krzywda, zostali zniszczeni przez Macierewicza. Nie możemy udawać, że to strata, która nas nie obchodzi - mówił Palikot w "Poranku Radia TOK FM".

Wariat zatruwa życie polityczne...

Za powołaniem komisji śledczej przemawia także inny argument. Bo jak przekonuje poseł, "Antoni Macierewicz musi być świadom, że jest za coś odpowiedzialny". - On od lat bezkarnie zatruwa polskie życie polityczne. Między innymi oskarżając Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego o zabicie Lecha Kaczyńskiego. I nikt się nim nie zajmuje, bo wszyscy traktują go jak wariata. Ale ten wariat w Polsce czyni spustoszenie.

Pomysł powołania sejmowej komisji śledczej popierają posłowie SLD. Ciepło wypowiada się o tym także część posłów Platformy Obywatelskiej. Posłowie Twojego Ruchu zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji, po tym jak prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie działalności Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: