Proboszcz brutalnie pobił ucznia? "Biskup upomniał księdza. Przepraszamy za jego nieodpowiednie zachowanie"

"Biskup Płocki zajął się sprawą proboszcza z Cieksyna natychmiast po zdarzeniu w szkole" - napisała dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej, w odpowiedzi na doniesienia o tym, że proboszcz brutalnie pobił jednego z uczniów.

Oświadczenie Kurii jest odpowiedzią na doniesienia medialne o wydarzeniu z parafii Cieksyn z 12 grudnia 2013 r. Według tabloidów, proboszcz "bił i kopał" niepełnosprawnego chłopca. 11-letni chłopak miał zostać "brutalnie pobity". Ksiądz miał też "wywlec" ucznia z klasy.

Według Kurii jednak sytuacja wyglądała inaczej - instytucja dostała zgłoszenie jedynie o tym, że proboszcz miał podczas lekcji religii kopnąć ucznia, który "zachowywał się niegrzecznie".

Kuria informuje w oświadczeniu, że biskup płocki, natychmiast po otrzymaniu informacji o incydencie, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, wycofał proboszczowi misję kanoniczną do nauczania religii. Dzień zgłoszenia zdarzenia był ostatnim dniem pracy proboszcza w szkole.

"Biskup upomniał księdza"

"Dyrekcja szkoły powiadomiła Kurię o planach zawiadomienia o zajściu prokuratury. Kuria wskazała, by dyrekcja szkoły postępowała zgodnie z procedurami. Niezwłocznie po zajściu w Cieksynie Biskup Płocki wezwał ks. proboszcza na spotkanie, udzielił mu upomnienia i poinformował o możliwych konsekwencjach tego czynu" - napisano w wydanym 23 stycznia oświadczeniu.

Ponadto rzeczniczka w imieniu władzy diecezjalnej wyraża ubolewanie, że doszło do "tak gorszącego incydentu". "Przepraszamy za nieodpowiedzialne zachowanie tego duchownego, szczególnie pokrzywdzonego ucznia i jego rodzinę" - napisano w oświadczeniu.

Na zakończenie Kuria deklaruje gotowość współpracy z instytucjami państwowymi, aby dokładnie wyjaśnić całe zdarzenie.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: