Wielowieyska: Gender? Większym zagrożeniem jest puszczalska prawica

Eksperci PAN skrytykowali program "Równościowe przedszkole" za promocję "ideologii gender". - Większym zagrożeniem dla rodziny i małżeństwa jest puszczalska prawica - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM. I zaleciła posłom prawicy chadzającym do domów publicznych "więcej gender".

Eksperci Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN skrytykowali przedszkolny program "Równościowe przedszkole" - donosi "Rzeczpospolita". Powód? "Promocja ideologii gender".

"To gender, nie prawica jest receptą na umocnienienie rodziny"

- Większym zagrożeniem dla rodziny i małżeństwa jest puszczalska prawica - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Posłowie prawicy kłócą się, który chodzi do domu publicznego, a który do go-go, który się rozwodzi i nie płaci alimentów. Tych historii ze strony PiS i Solidarnej Polski mieliśmy ostatnio multum - wyjaśniła dziennikarka.

- Tym posłom, którzy mają problem z przestrzeganiem dziesięciu przykazań, zaleciłabym więcej gender - powiedziała Wielowieyska. - Niech posprzątają, niech zajmą się dziećmi, niech popracują. To im dobrze zrobi, to cudownie wpłynie na kondycję ich małżeństwa i rodziny. To gender, nie prawica jest receptą na umocnienie polskiej rodziny - zaznaczyła dziennikarka.

Więcej o: