Idzie prawdziwa zima? Serwisy pogodowe przewidują nawet 25-stopniowe mrozy

10, 20, a nawet 25 stopni poniżej zera w Polsce przewidują serwisy pogodowe na ten tydzień. Choć prognozy się różną, pewne jest jedno - będzie chłodniej.

Najgorszą pogodę dla Polski na rozpoczynający się właśnie tydzień przewiduje norweski serwis yr.no . Według jego prognozy w piątek w nocy czekają nas nawet 25-stopniowe mrozy. Do tego będzie pochmurno, ale bez opadów śniegu. Podobne temperatury utrzymają się także w sobotę, jednak stopniowo zacznie wychodzić słońce. W niedzielę wieczorem termometry wskażą już "zaledwie" od 3 do 6 stopni poniżej zera.

Temperatury w ciągu dnia wg norweskiego serwisu yr.no

Dużo bardziej optymistyczną prognozę pogody na następny weekend ma IMiGW. W piątek temperatury wyniosą od -8 stopni na Suwałkach i -7 na Pomorzu, do -2 w centralnej i południowej Polsce do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku. Śnieg pojawi się jedynie na północy kraju.

Serwis Pogoda.gazeta.pl podaje z kolei, że w najbliższy piątek temperatury spadną do -10 stopni Celsjusza w Suwałkach (ale będzie tam słonecznie), przez -3, -5 na Pomorzu, do 7-8 stopni powyżej zera na Dolnym Śląsku w Małopolsce. Śnieg spadnie zaś na Mazowszu i na wschodzie kraju.

W najbliższych dniach nawet -8 st. C

A jak przedstawia się pogoda na najbliższe dni? Według IMiGW w poniedziałek temperatury wyniosą od -8 st. C w Suwałkach do około 0 st. C w pasie od zachodniego Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze po Lubelszczyznę, do 6 st. C w Małopolsce. Na północnym wschodzie oraz na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie miejscami możliwe będą zamiecie i zawieje śnieżne.

We wtorek temperatury od -6 w Suwałkach i -3 na Pomorzu do 2-3 st. C. w pozostałej części kraju. Śnieg w północnej części Polski, na pozostałym obszarze spadnie deszcz.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: