Rosja: homoseksualista zatrzymany na trasie, którą niesiono znicz olimpijski. Powalili go na ziemię, gdy rozwijał tęczową flagę

Rosyjski homoseksualista protestował przeciwko przepisom, które zabraniają ?homoseksualnej propagandy? w Rosji. Gdy wyciągnął tęczową flagę, został powalony na ziemię przez służby, które ochraniały przejazd.

Do zdarzenia doszło w mieście Woroneż, 910 km od Soczi, gdzie 7 lutego rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Na zdjęciach, przesłanych przez przyjaciół zatrzymanego, widać, jak Pavel Lebediew wyciąga flagę i zostaje powalony na ziemię przez ochronę.

Jak powiedział Lebediew w rozmowie z dziennikarzami agencji AP, w dalszym ciągu przebywa on na policji na przesłuchaniu. Lebediew powiedział, że protestował przeciwko organizowaniu przez Rosję igrzysk olimpijskich, gdzie od czerwca obowiązują przepisy uderzające w środowisko homoseksualne.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: