Facebook zamknął fanpage Marszu Niepodległości. Działa już jednak "profil tymczasowy"

- Zawartość chwilowo niedostępna. Nie można wyświetlić żądanej strony - taki komunikat zobaczy każdy, kto będzie próbował otworzyć fanpage Marszu Niepodległości na Facebooku. Założyciele strony otworzyli już następną. ?Do momentu rozpatrzenia odwołania od zamknięcia poprzedniej?.

Marsz Niepodległości to manifestacja polegająca na przemarszu ulicami Warszawy. Jego organizatorzy prowadzili swój fanpage na Facebooku. Teraz strona jest niedostępna. "Zawartość chwilowo niedostępna. Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony" - komunikat tej treści wyświetla się przy próbie odwiedzenia fanpage'a.

W portalu Facebook dostępna jest już jednak nowa strona Marszu. Jak można na niej przeczytać, jest to "profil tymczasowy do momentu rozpatrzenia odwołania od zamknięcia oryginalnej strony przez Facebooka". W ciągu niecałej godziny "zastępczy profil" marszu polubiło ponad 5,5 tys. osób.

W zeszłym roku na trasie marszu doszło do zamieszek

Marsz odbywa się co roku 11 listopada. Został zainicjowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Od 2011 r. organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, do którego należą m.in. działacze tych organizacji.

W zeszłym roku na trasie marszu doszło do zamieszek m.in. przed budynkiem ambasady rosyjskiej, przed którą została podpalona budka strażnicza. Uczestników marszu oskarżono także o podpalenie Tęczy - instalacji na pl. Zbawiciela.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: