Ziemkiewicz na Twitterze: Jak choroba Kory ma się do argumentu, że marihuana leczy? Internauci na to...

"Nie chcę się pchać za kolorówkami (tabloidami - przyp. red.) w cudze prywatne nieszczęście, ale (...) jak choroba Kory ma się do argumentu że marihuana leczy?" - napisał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Publicyście odpowiadali inni użytkownicy portalu. "Nie leczy, tego nikt nie twierdzi".

"Odnosząc się do doniesień prasowych pragnę potwierdzić, że moja żona, Kora Jackowska-Sipowicz, zachorowała na nowotwór" - napisał wczoraj na Facebooku partner Kory, Kamil Sipowicz. Według niego znana wokalistka "jest w trakcie leczenia". W chwilę po ukazaniu się oświadczenia zostało ono usunięte.

Dzień wcześniej z choroby Kory zakpił na Twitterze Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta, który obecnie jest związany m.in. z tygodnikiem "Do Rzeczy". Napisał, że "nie chce się pchać w cudze prywatne nieszczęście, ale (...) jak choroba Kory ma się do argumentu, że marihuana leczy?".

Użytkownik Twittera: Nigdy nie wolno żartować z ludzi chorych na raka

Na pytanie publicysty odpowiedział inny użytkownik Twittera: "Być może nie wszystkich jest w stanie uleczyć. Ciekawe co Pan napisze, jak Kora wyzdrowieje. Trzeba być konsekwentnym, prawda?".

Ziemkiewicz wkrótce odparł: "Że dopiero chemioterapia pomogła". Słowa te zostały skomentowane krótko: "Ochyda" (pisownia oryginalna). "Marihuana? Fakt. BTW, to się pisze przez "h"" - odparł publicysta.

Zrzut ekranu z Twittera ZiemkiewiczaZrzut ekranu z Twittera Ziemkiewicza Fot. twitter.com

 

Zrzut ekranu z profilu Rafała Ziemkiewicza na Twitterze. Fot. twitter.com

"Nie leczy, tego nikt nie twierdzi. Pomaga znosić ból nowotworowy" - padł też taki komentarz. Ziemkiewicz na niego nie odpowiedział.

Zrzut ekranu TwitterZrzut ekranu Twitter Fot. twitter.com

 

Zrzut ekranu z profilu Rafała Ziemkiewicza na Twitterze. Fot. twitter.com

Do krótkiej dyskusji włączył się następnego dnia kolejny rozmówca: "Nigdy nie wolno żartować z ludzi chorych na raka" - napisał. Jego wpis pozostał jednak bez odpowiedzi.

 

Zrzut ekranu z profilu Rafała Ziemkiewicza na Twitterze. Fot. twitter.com

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: