Sasin: Samobójstwo 16-latka w CIK to wina Donalda Tuska. Olejnik: Przekroczył pan granicę. To jest po prostu świństwo

Poseł PiS Jacek Sasin powiedział w Radiu Zet, że samobójstwo 16-latka w Centrum Interwencji Kryzysowej w Suwałkach "to wina Donalda Tuska, rozwiązań prawnych, które przeprowadziła koalicja". - Kto przegłosował ustawę o zapobieganiu przemocy w rodzinie, która wprowadziła mechanizm odbierania dzieci rodzinom tylko dlatego, że one są biedne? - pytał. Na jego słowa ostro zareagowała Monika Olejnik. - Przekroczył pan granicę. To jest po prostu świństwo - powiedziała.

Sasin mówił w Radiu ZET, że Donald Tusk "uderza w rodzinę" i "odbiera dzieci biednym rodzinom". - Z takimi skutkami jak samobójstwo młodego człowieka w ostatnich dniach, a wcześniej bulwersująca sprawa zabójstw dzieci w rodzinie zastępczej w Tczewie - stwierdził.

Chodzi o sprawę sprzed tygodnia - w Centrum Interwencji Kryzysowej w Suwałkach powiesił się 16-letni Sebastian, który miał zostać odebrany matce i wysłany do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. On, jego matka i trójka jego rodzeństwa 31 grudnia zostali eksmitowani z mieszkania.

"To jest wina Tuska?" "Tak"

- I to jest wina Donalda Tuska? - chciała wiedzieć Monika Olejnik. - To jest wina Donalda Tuska, konkretnych rozwiązań prawnych, które ta koalicja przeprowadziła - potwierdził Sasin. - Trzeba być bez serca. Tuska można o wszystko oskarżać, ale żeby oskarżać o samobójstwo dziecka? To jest po prostu świństwo, naprawdę - skomentowała ostro prowadząca program.

Sasin kontynuował. - Może pani epatować swoim oburzeniem, ale fakty mówią same za siebie. Ustawy nie spadają z nieba. Kto przegłosował ustawę o zapobieganiu przemocy w rodzinie, która wprowadziła mechanizm odbierania dzieci rodzinom tylko dlatego, że one są biedne? - pytał. - Nie dlatego, że jest przemoc i dzieci są maltretowane, ale dlatego, że rodziny są biedne i nie stać ich na utrzymanie dzieci - zaznaczał i podkreślał, że powinny powstać mechanizmy wsparcia finansowego dla biednych rodzin.

- W polityce można już wszystko. Moim zdaniem przekroczył pan granicę. Proszę powiedzieć, że ci, którzy zginęli w wypadkach, to też jest wina Tuska, że ci, co jeżdżą po pijaku, to też jest wina Tuska - stwierdziła Olejnik. - Czy do pani docierają argumenty racjonalne? - odpalił Sasin.

"Każda rysa wskazana na obrazie Owsiaka jest powodem do ataku"

Poseł PiS mówił też o nawoływaniach do bojkotu WOŚP. Pytany o hasło Pawłowicz: "Miejmy odwagę odmówić Owsiakowi", odparł: - Mi się podoba to, że w życiu publicznym nie ma świętych krów i tematów zakazanych. Można postawić pytania dotyczące dystrybucji tych środków. Jerzy Owsiak powinien spokojnie odpowiadać. Ktoś może powiedzieć, że nie daje na Caritas, tylko da na Owsiaka. Ma do tego prawo - podkreślił Sasin.

- Dziś się okazuje, że każda rysa, wskazana przez kogoś na sakralnym obrazie Jerzego Owsiaka, jest powodem do ataku - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: