Sondaż TNS Polska: Mocny PiS przed PO, rośnie poparcie dla SLD

PiS poprawia wynik z grudnia zeszłego roku. Na Prawo i Sprawiedliwość chęć oddania głosu deklaruje 30 proc. wyborców. To o cztery punkty procentowe więcej niż na PO. Platforma może liczyć na 26-proc. poparcie. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP 1. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: SLD z 12-proc. poparciem i Twój Ruch z 5-proc.

O ile partia Jarosław Kaczyńskiego poprawiła swoje notowanie o jeden punkt procentowy w stosunku do badania z grudnia, o tyle Platforma Obywatelska nie straciła głosów.

Z najnowszego badania TNS Polska wynika, że na miejsce w Sejmie może liczyć SLD z 12-proc. poparciem. A to oznacza, że partia Leszka Millera zyskała dwa punkty procentowe w stosunku do ostatniego sondażu.

Niezmiennie od grudnia na krawędzi progu wyborczego znajduje się Twój Ruch Janusza Palikota z 5-proc. poparciem.

Nadal zaskakuje bardzo słaby wynik PSL. Podobnie jak przed miesiącem na ludowców chce głosować 4 proc. pytanych, a to oznacza, że PSL nie znalazłoby się w Sejmie.

Los PSL podzieliły też: formacja Jarosława Gowina Polska Razem (3 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (3 proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.). 15 proc. badanych nie wiedziało, na kogo zagłosuje.

Badanie zrealizowano 9-10 stycznia na próbie 1000 osób. Osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach, miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie, stanowiły 738 spośród pytanych.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: