Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od kwietnia zeszłego roku

Były kubański prezydent Fidel Castro w środę wieczorem pojawił się nieoczekiwanie na otwarciu centrum kulturalnego w Hawanie, którego sponsorem jest jeden z jego ulubionych artystów. Ostatni raz widziano go publicznie kilka miesięcy temu, w kwietniu 2013 roku.

Wczoraj państwowa kubańska telewizja transmitowała obrazy z otwarcia centrum - widać na nich Castro, który przy gromkich oklaskach mieszkańców przyjechał na uroczystość niebieskim vanem.

Kubańskiego przywódcę pokazano również podczas rozmowy z Alexisem Leyvanem, znanym jako Kcho malarzem i rzeźbiarzem, oraz w towarzystwie innych osób obecnych na otwarciu centrum.

87-letni Castro był ostatnio widziany publicznie w kwietniu 2013 roku na uroczystym otwarciu szkoły w Hawanie. Choć były prezydent mieszka na co dzień w willi na obrzeżach Hawany i regularnie przyjmuje gości, jego zdjęcia są rzadkie i tylko od czasu do czasu pojawiają się w lokalnych mediach.

Fidel Castro sprawował władzę na karaibskiej wyspie przez 48 lat, do momentu pogorszenia się jego stanu zdrowia i przejścia ciężkiej choroby w 2006 roku. Uprawnienia przekazał wtedy swojemu bratu Raulowi, który oficjalnie został prezydentem Kuby w 2008 roku.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: