Żyły tylko kilka godzin. Pierwszy znany przypadek wielorybów szarych - bliźniąt syjamskich

Ciała dwóch zrośniętych wielorybów szarych zostały wyrzucone na brzeg laguny Ojo de Liebre w Meksyku - informuje CBS News. Zwierzęta przeżyły tylko kilka godzin. To pierwszy taki znany przypadek u tej odmiany wielorybów.

- Wieloryby urodziły się żywe, ale żyły tylko przez kilka godzin - twierdzi biolog morski Benito Bermudez cytowany przez CBS News. Według niego to pierwszy tego typu przypadek bliźniąt syjamskich u wielorybów szarych. Dotychczas bliźnięta syjamskie zdarzały się, ale u innych gatunków wielorybów.

Wieloryb szary, inaczej nazywany pływaczem, to jeden z gatunków waleni. Występuje w płytkich wodach przybrzeżnych Morza Arktycznego, Oceanu Spokojnego, od Morza Czukockiego, Beauforta, Beringa i Ochockiego na południe do Półwyspu Kalifornijskiego i Korei Południowej. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Liczba jego przedstawicieli drastycznie zmniejszyła się z powodu polowań.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: