Rigamonti odpowiada na zarzuty Cezarego Pazury i jego żony. "Czytam to wszystko i myślę, że to może jakiś żart"

"Czytam to wszystko i myślę, że to może jakiś żart. Cezary Pazura nie powiedziałby czegoś takiego serio. Jest w końcu 51-letnim dojrzałym, mądrym, odpowiedzialnym za każde słowo mężczyzną" - pisze w oświadczeniu Magdalena Rigamonti, dziennikarka "Wprost". To odpowiedź na zarzuty Pazury do tekstu napisanego przez Rigamonti na podstawie nieautoryzowanego wywiadu z aktorem.

"Powinienem chyba "podziękować" znanemu tygodnikowi za ustawienie mi magicznych "Świąt Bożego Narodzenia". Tylu cudów w jednym tekście już dawno nie czytałem" - napisał aktor Cezary Pazura w swoim oświadczeniu. Aktor ma zastrzeżenia do wywiadu, którego udzielił tygodnikowi "Wprost". Pazura opisał w nim swoje zastrzeżenia do wywiadu "Ofiara pornoszantażu", który ukazał się w gazecie "Wprost". Przeprowadziła go Magdalena Rigamonti. Przeczytaj więcej >>

- Mąż nie życzył sobie, aby ta rozmowa ukazała się w jakiejkolwiek formie. Rozważamy złożenie pozwu do sądu ws. naruszenia dóbr osobistych - powiedziała z kolei Edyta Pazura w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

"Kamera poszła. Aktor odpowiada na każde pytanie. Wie, co mówi"

W odpowiedzi na stanowisko Pazury, oświadczenie wydała autorka wywiadu, Magdalena Rigamonti. Poniżej jego pełna treść:

"Proszę sobie wyobrazić taką oto sytuację. Popularny aktor zostaje zaproszony do studia telewizyjnego. Ma być jedynym gościem godzinnego programu. Najpierw się waha, czy przyjąć zaproszenie, bo wie, że rozmowa może być dla niego trudna - dotyczyć ma skomplikowanego wydarzenia z jego życia prywatnego.

Po kilkudniowym namyśle godzi się. Kamera poszła. Aktor odpowiada na każde pytanie. Wie, co mówi. Jest 51-letnim dojrzałym, mądrym, odpowiedzialnym za każde słowo mężczyzną. Program zostaje nagrany i następnego dnia wyemitowany. Echa programu rozgrzewają opinię publiczną jeszcze przez co najmniej tydzień, bo aktor pierwszy raz publicznie opowiedział o tym, co go spotkało. Koniec. Proste? Proste.

"Mówi, że ma prawo do autoryzacji, i że ma prawo tej autoryzacji odmówić"

Czym się różni wywiad telewizyjny czy radiowy od prasowego? Otóż prawie niczym. Popularny aktor został poproszony o wywiad. Najpierw się wahał, czy przyjąć zaproszenie, bo wiedział, że rozmowa może być dla niego trudna. Po kilkudniowym namyśle zgodził się. Dyktafon włączony. Aktor odpowiada na każde pytanie, wyjaśnia, próbuje analizować. Wydaje się, że wie, co mówi. Jest przecież 51-letnim dojrzałym, mądrym, odpowiedzialnym za każde słowo mężczyzną. Po rozmowie uczestniczy w sesji zdjęciowej, żeby wywiad można było zilustrować stosowną fotografią.

Wywiad zostaje nagrany, spisany, bo ma się ukazać w prasie i wysłany do autoryzacji. Aktor czyta, czyta i pisze list do autorki wywiadu, z którego jasno wynika, że przez ponad godzinę jednak nie wiedział, co mówi. Następnie dzwoni i stwierdza, że pytania, które autorka mu zadawała są trudne, podchwytliwe, ostre, stawiające go w złym świetle. Nie chce słuchać, że przecież dzień wcześniej bez żadnych problemów na nie odpowiadał. Mówi, że ma prawo do autoryzacji, i że ma prawo tej autoryzacji odmówić.

I tu jest pies pogrzebany.

Nie mam nic przeciwko prawu do autoryzacji. Zawsze przyjmuję, że moi rozmówcy wiedzą, co mówią, są dorośli, odpowiedzialni za swoje wypowiedzi i dobrowolnie zgodzili się ze mną rozmawiać. Wysyłam im wywiady do autoryzacji, bo takie jest prawo. Prawo to rozumiem prosto - rozmówca poprawia błędy merytoryczne, niezręczności stylistyczne, pomyłki w nazwiskach i datach. I większość moich rozmówców to prawo właśnie tak rozumie. Cezary Pazura niestety do nich nie należy.

"Czytam to wszystko i myślę, że to może jakiś żart"

Uszanowałam życzenie aktora i wywiad nie poszedł do druku. W sobotę rano, kiedy Wprost, w którym zamiast wywiadu z aktorem był tekst o nim, był już w drukarni, dostałam SMS: "Pani Magdo, czy jak autoryzuję dziś do końca dnia to będzie dobrze? Żona mnie ciśnie, że jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B. Czy spotykamy się po Nowym Roku na spokojnie? C. Pazura". I już myślałam, że pan Cezary zaczął rozumieć prawo podobnie jak ja.

Teraz czytam wypowiedzi pani Pazurowej, która jest agentką swojego męża, że: Mąż nie życzył sobie, aby ta rozmowa ukazała się w jakiejkolwiek formie. Rozważamy złożenie pozwu do sądu ws. naruszenia dóbr osobistych. Czytam, że zmarnowałam rodzinie Pazurów "magiczne święta", choć artykuł o aktorze ukazał się po Bożym Narodzeniu. Czytam że Rigamonti "zachowywała się dziwnie i sugerowała mu kuriozalne rzeczy". Ba, czytam też, że zainteresowanie mediów sekstaśmą z rzekomym udziałem Pazury, za nieupublicznianie której aktor zapłacił szantażyście 8 tysięcy złotych, jest dowodem prześladowania go za wiarę.

Czytam to wszystko i myślę, że to może jakiś żart. Cezary Pazura nie powiedziałby czegoś takiego serio. Jest w końcu 51-letnim dojrzałym, mądrym, odpowiedzialnym za każde słowo mężczyzną.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: