Gowin z Ziobrą razem do Brukseli? "Niewiele się różnimy"

Solidarna Polska i Polska Razem Gowina negocjują wspólną listę do europarlamentu, podaje "Rzeczpospolita". Partia Ziobry zleciła sondaż, z którego wynika, że startując z partią Jarosława Gowina mogłaby liczyć na 13 proc. poparcia. - Tak naprawdę niewiele różnimy się od siebie programowo - tłumaczy jeden z polityków Solidarnej Polski.

Ziobrzyści zlecili TNS badanie, z którego wynika, że wystawiając do Brukseli wspólną listę z Polską Razem Jarosława Gowina zdobędą 13 proc. poparcia.

Oficjalnie politycy obu partii zachowują do siebie dystans, przypomina dziennik. Jednak poza mediami toczą się rozmowy o wspólnym starcie w wyborach do europarlamentu. - Tak naprawdę niewiele różnimy się od siebie programowo - tłumaczy jeden z polityków Solidarnej Polski. - W kampanii moglibyśmy oprzeć się na polityce prorodzinnej, propozycjach zmian w systemie emerytalnym, sprzeciwie wobec ideologii gender i programie dla drobnych przedsiębiorców. Wstępnie ustalili już to nasi liderzy- wylicza w rozmowie z "Rz" .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: