List gończy za podejrzewanym o zabójstwo. Znaki szczególne: m.in. wada wymowy i tatuaż ze znakiem firmowym "Chemitexu"

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za Piotrem Szymoniakiem, który jest podejrzewany o zabójstwo z premedytacją w Nowy Rok. Jak informuje policja, znakami charakterystycznymi mężczyzny jest wada wymowy (zamiast litery "r" wypowiada "j" lub "ł") oraz tatuaże, m.in. znak firmowy "Chemitex" na prawym przedramieniu.

Piotr Szymoniak, ps. "Szymon", "Kujwa", urodził się 25 kwietnia 1983 roku w Sochaczewie. Ma 31 lat, 195 cm wzrostu, brązowe oczy, krótkie i ciemne włosy oraz muskularną sylwetkę. Policja informuje, że 1 stycznia br. ugodził on nożem Tomasza B. w okolicę serca. Ofiara zmarła.

Poszukiwany ma kilka tatuaży: trzy szóstki w okolicach pępka, diabła na plecach, grę w kółko i krzyżyk na lewym ramieniu oraz znak firmowy "Chemitex" na prawym przedramieniu. Ma również wadę wymowy: zamiast litery "r" wymawia "j" lub "ł".

Policja przypomina, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi do pięciu lat więzienia.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w złapaniu Piotra Szymoniaka, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub prokuraturą. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: