17-letnia Paulina wyszła z domu w sylwestra. Nie wróciła. Policja bada dwie hipotezy

Policja w Złotoryi poszukuje 17-letniej Pauliny Bajowskiej. Nie wróciła do domu po sylwestrowej zabawie. Znajomi odprowadzili ją pod dom, jednak nastolatka z nieznanych powodów do niego nie trafiła. Zaginięcie zgłosił ojciec dziewczyny. Śledczy sprawdzają miejski monitoring. - Na razie za wcześnie mówić o jakichkolwiek śladach - mówi portalowi Gazeta.pl rzecznik dolnośląskiej policji. Policja na razie bada dwie hipotezy - ucieczkę i wypadek.

17-latka w sylwestra bawiła się ze znajomymi w klubie w Złotoryi. Według informacji policji, cytowanych przez portal Moje Miasto , "znajomi odprowadzili ją pod dom, ale jak się okazuje, do domu nie wróciła".

Ostatni raz Paulinę widziano 1.01.2014 r. około godz. 10.30 w pobliżu jej domu przy ul. Wojska Polskiego. Policja dodaje, że "były też sygnały, że mogła być zauważona ok. 15.00".

Policjanci na razie rozważają dwa scenariusze związane z zaginięciem dziewczyny, podaje RMF FM. Zgodnie z jedną z hipotez: Paulina mogła sama zaplanować ucieczkę. Jednak policjanci biorą także pod uwagę, że zdarzył się nieszczęśliwy wypadek.

Paulina ma około 165 cm wzrostu, jest drobna, szczupła, ma długie ciemne kręcone włosy, tego dnia upięte w kok. Była ubrana w zimową kurtkę khaki, żółtą sukienkę w czarne wzory i czarne baleriny. Zaginiona nastolatka pasjonuje się fotografią, prowadzi blog One Little Girl , na którym zamieszcza swoje zdjęcia.

Policja sprawdza miejski monitoring

Poszukiwania prowadzi komenda powiatowa policji w Złotoryi. Cały czas trwa sprawdzanie zgłoszeń, które policjanci dostali po opublikowaniu informacji o zaginionej. Na razie jednak nie ma żadnych nowych, pewnych informacji o dziewczynie.

- Pracujemy nad nagraniami z monitoringu miejskiego - chodzi o zdjęcia z różnych punktów na terenie miasta. Mamy nadzieję, że znajdą się tam ujęcia, które pozwolą odtworzyć sytuację. Na razie za wcześnie mówić o jakichkolwiek śladach - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

Policja prosi osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Pauliny, o kontakt z dyżurnym KPP Złotoryja: 76 819 22 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: