Uratowano ponad 200 imigrant闚 w pobli簑 Lampedusy. P造n瘭i na 10-metrowej 這dzi

W這ska marynarka wojenna uratowa豉 233 nielegalnych imigrant闚, kt鏎zy pr鏏owali dop造n望 na wysp Lampedusa na 10-metrowej 這dzi.

została zauważona przez helikopter marynarki wojennej wczoraj wieczorem. Na pokładzie znajdowali się nielegalni imigranci z Pakistanu, Erytrei, Nigerii, Somalii, Zambii i Mali. Wszyscy ściśnięci byli na 10-metrowej łodzi i nie mieli żadnych kamizelek ratunkowych. Jak poinformowała włoska marynarka wojenna, podróżujący byli przemarznięci, ale ogólny stan ich zdrowia był dobry. Teraz imigranci mają zostać przetransportowani do portu w mieście Augusta we wschodniej Sycylii.

W ubiegłym roku włoski rz康 uruchomił program "Mare Nostrum". Ma on pomóc w zagwarantowaniu bezpieczeństwa imigrantom, którzy próbują się dostać do Włoch. Okręty wojenne kontrolują wody od wybrzeży Tunezji po Sycylię. Władze chcą dzięki temu zapobiec wypadkom takim jak ten, do którego doszło w październiku ubiegłego roku. W pobliżu wyspy Lampedusa zatonęło wtedy ponad 350 osób.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Wi璚ej o: