Fundacja antyaborcjonistów przyznała antynagrodę - Heroda Roku 2013. "W Betlejem było kilkadziesiąt ofiar. W Polsce Tuska..."

"Czy Polskę roku 2013 po narodzeniu Chrystusa można porównywać do Judei sprzed 2000 lat?" - zastanawia się Fundacja Pro - Prawo do Życia. I przyznaje swoją antynagrodę - Heroda Roku 2013 - Donaldowi Tuskowi. "Herod kazał zabić chłopców w Betlejem i okolicy w wieku do 2 lat. Ofiar rzezi w Betlejem było zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt, w Polsce w roku 2011 życie straciło 669 dzieci" - czytamy na stronie fundacji.

Donald Tusk Herodem naszych czasów - tak uznali internauci głosujący w plebiscycie zorganizowanym przez Fundację Pro - Prawo do Życia. Zaraz za premierem uplasowali się: Ewa Kopacz, Urszula Augustyn, Bartosz Arłukowicz i Marek Michalak.

Fundacja na swojej stronie internetowej zastanawia się - całkiem poważnie - czy Polskę dzisiaj można porównywać do... Judei sprzed 2000 lat? "Herod kazał zabić chłopców w Betlejem i okolicy w wieku do 2 lat. W Polsce zabija się dzieci do 6 miesiąca od poczęcia. Ofiar rzezi w Betlejem było zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt, w Polsce w roku 2011 życie straciło 669 dzieci, 620 z nich dlatego, że były podejrzane o chorobę" - czytamy.

"Zaskakująco mało głosów na Michalaka"

Działacze fundacji są zaskoczeni, że "mało głosów" (tylko pięć procent) uzyskał Marek Michalak. "Marek Michalak opanował jednak do perfekcji sztukę znikania z pola widzenia w istotnych dla praw dzieci momentach. W trakcie kampanii na rzecz prawa do narodzin dzieci niepełnosprawnych ani razu nie zabrał głosu, a w trakcie debaty sejmowej wybrał się w podróż zagraniczną" - atakuje fundacja.

Herod według Ewangelii św. Mateusza miał odpowiadać za wymordowania chłopców w wieku do dwóch lat w Betlejem i okolicach po tym, jak rzekomo miał się dowiedzieć o narodzinach nowego "króla żydowskiego".

Więcej o: