Petru: Jeśli Trybunał zakwestionuje ustawę dot. OFE, będziemy mieli jeszcze większy pasztet

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ustawa dot. OFE okaże się przynajmniej w części niekonstytucyjna i wtedy będziemy mieć do czynienia z jeszcze większym pasztetem niż teraz - mówił na antenie TOK FM ekonomista Ryszard Petru.

Prezydent Bronisław Komorowski zdecydował o podpisaniu ustawy dotyczącej Otwartych Funduszy Emerytalnych. Podjął także decyzję o skierowaniu jej w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. - Byłabym bardzo zdziwiona, gdyby prezydent jej nie podpisał - mówiła w Programie dla Gospodarki prof. Elżbieta Mączyńska.

Drugi gość Macieja Głogowskiego, Ryszard Petru, zgadza się z uzasadnieniem i wątpliwościami zgłoszonymi przez Kancelarię Prezydenta: - Lepiej byłoby, żeby przy takich wątpliwościach najpierw ustawę skierować do Trybunału i w ciągu kilku miesięcy dostać na nie odpowiedź. Jeśli wszystko byłoby zgodne z prawem, wtedy na spokojnie można by ustawę podpisać. Dzisiaj istnieje duże prawdopodobieństwo, że ustawa okaże się przynajmniej w części niekonstytucyjna i wtedy będziemy mieć do czynienia z jeszcze większym pasztetem niż teraz - dodał ekonomista na antenie Radia TOK FM.

Więcej o: