Bp Ryczan porównuje gender do mordercy. "Współczesny Herod nosi imię: ideologia gender"

"Stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym 'Herodem', który nosi imię ideologii gender" - napisał w liście pasterskim o rodzinie bp Kazimierz Ryczan. Jego przesłanie zostanie odczytane w kościołach diecezji kieleckiej 29 grudnia.

"Kto będzie bronił życia, gdy kobiety jednoczą się w organizacje feministyczne, by wyzwolić się z macierzyństwa, by mieć swobodę usuwania ciąży?" - pyta bp Ryczan i apeluje: "Ojcowie! Stańcie w jednym szeregu, by bronić rodziny. Ojcowie wszystkich rodzin sakramentalnych i bez sakramentu! Stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym 'Herodem', który nosi na imię ideologia gender".

Bp Ryczan skomentował również krytyczny stosunek mediów do stanowiska Kościoła wobec gender i rodziny: "Gazety piszą, dziennikarze w telewizji przekonują, że ludzie Kościoła są przewrażliwieni. Arcybiskup Michalik na niczym się nie zna. Arcybiskup Hoser z Warszawy nie potrafi rządzić diecezją. A w ogóle biskupi i księża to pedofile i niedouczeni. Genderyzm przecież jest studium nad płcią, nad równością mężczyzn i kobiet (...)". W odpowiedzi na te zarzuty autor napisał: "Nie wolno okłamywać społeczeństwa. Kościół ma obowiązek odsłaniać kłamstwo, obłudę, złe intencje teorii sprzecznej ze zdrowym rozsądkiem, niszczącej wartości leżące u podstaw kultury Europy, chęć zbudowania nowego ładu na fundamencie płci".

"Kto daje dzieciom jeść? Partia?"

Gender biskup kielecki porównuje z Herodem i apeluje: "Rodzice! Brońcie dzieci przed okrutnym współczesnym 'Herodem'. Macie do tego prawo! Kto daje dzieciom jeść? Partia? Koalicja? Kto kupuje ubrania? Ministerstwo? Kto kupuje książki, pomoce naukowe? Dziennikarze, lobbyści? Kto płaci w Polsce podatki? Czy niewierzący obywatele? Kto jest pracodawcą w szkole podstawowej, w gimnazjach, liceach? Czy nie wójtowie, burmistrzowie, prezydenci? Czy nie są ojcami i matkami? Naśladujcie św. Józefa. Gdy obronicie rodzinę, obronicie Ojczyznę, obronicie Betlejem, gdzie narodził się Bóg-Człowiek".

Herod - wg Ewangelii Mateusza - miał być odpowiedzialny za biblijną rzeź niewiniątek - wymordowanie chłopców w wieku do dwóch lat z Betlejem.

Więcej o: