Rokita publicystą "wSieci". I od razu: "System władzy Tuska jest osobliwością, poważną anomalią"

Od tego tygodnia Jan Rokita dołączył do grona współpracowników tygodnika "wSieci". W gazecie braci Karnowskich Rokita będzie publikował analizy i eseje dotyczące polityki.

Rokita współpracę z "wSieci" zaczyna tekstem "Schyłek systemu Tuska". Były polityk Platformy Obywatelskiej twierdzi, że "system władzy stworzony przez Donalda Tuska nie jest polską normą, ale - co najmniej - osobliwością. A być może nawet poważną anomalią. I jako osobliwość mógł zaistnieć tylko dzięki temu, że w Polsce wystąpiły jednocześnie wszystkie warunki jego możliwości: populistyczne emocje, wodzowska partia i amorficzne społeczeństwo".

Pierwszy tekst Rokity stał się zresztą tematem okładkowym najnowszego wydania tygodnika. Redakcja "wSieci" jednoznacznie też orzeka na pierwszej stronie, że "Rokita celnie diagnozuje system Tuska: zapaść".

Rokita - publicysta

To nie jest jednak debiut publicystyczny Jana Rokity. Ostatnio pisywał do "Gazety Wyborczej", współpracował też jako komentator "Dziennika Polskiego". W latach 2008-2009 był publicystą "Dziennika". Z polityki wycofał się w 2007 r.

Więcej o: