McDonald zamyka stronę z poradami dla pracowników. Były na niej zalecenia, by nie jeść w McDonaldzie, bo "to niezdrowe"

Strona, na której McDonald miał doradzać swoim pracownikom, była już kilkakrotnie ośmieszana. Po kolejnych falach krytyki została wreszcie zamknięta. Co przelało czarę goryczy? Porady dotyczące zdrowego żywienia. Zewnętrzna firma, która prowadziła stronę, polecała jedzenie sałatek i picie wody mineralnej, a odradzała jedzenie... w McDonaldzie. O sprawie pisze portal amerykańskiej telewizji CNN.

Na stronie McResource przeznaczonej dla pracowników McDonalda zamieszczono obrazek przedstawiający posiłek składający się z cheeseburgera, frytek i napoju w plastikowym kubku (całość do złudzenia przypominała typowy zestaw z McDonalda), a pod spodem dodano radę: "To niezdrowy wybór". Na kolejnym obrazku były kanapka, sałatka i woda mineralna, a podpis przekonywał: "To zdrowszy wybór". To kolejna z wielu wpadek, które doprowadziły ostatecznie do zamknięcia strony przez McDonalda.

Wcześniej kontrowersje wzbudziła seria porad dla pracowników sieci fast foodu dotyczących gospodarowania budżetem domowym - pisze CNN. Wynikało z nich między innymi, że pensja wypłacana przez McDonalda nie wystarcza nawet na oszczędne życie. W rozpisanym przez specjalnych doradców planie wydatków brakowało tak zasadniczych pozycji jak jedzenie czy benzyna.

"Pamiętajcie o napiwkach dla trenerów osobistych"

Falę krytyki i żartów wywołała też porada, która - jak pisze CNN - pojawiła się na stronie na początku grudnia. Chodzi o zalecenia dla pracowników McDonalda, by pamiętali o napiwkach dla m.in. czyścicieli basenowych, osobistych trenerów sportowych czy opiekunek do dzieci. Biorąc pod uwagę fakt, że znacząca część pracowników McDonalda otrzymuje płacę minimalną (w grudniu doszło nawet do protestu pracowników w Oakland i w Nowym Jorku), te porady wydają się nie bardzo na miejscu.

W środę strona McResource z kontrowersyjnymi poradami została zamknięta. Obecnie można na niej znaleźć jedynie oświadczenie informujące o "trwającej przebudowie".

Cały tekst przeczytasz na stronie amerykańskiej telewizji CNN >>

Więcej o: