TV Trwam od lutego na multipleksie. O. Rydzyk: To jest zwycięstwo Pana Boga i wasze

Od 15 lutego 2014 roku TV Trwam może rozpocząć nadawanie na multipleksie. Telewizja Polska zadeklarowała, że tego dnia zwolni miejsce na MUX-1 przyznane katolickiej stacji. Obie strony podpisały dziś oświadczenie w tej sprawie - poinformowała KAI Redakcja Informacyjna Radia Maryja.

W ramach porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP SA obowiązku zapłaty należności wobec spółki Emitel Sp. z o.o. z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego.

"To zwycięstwo. Jakkolwiek mamy jeszcze wiele zastrzeżeń"

O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w walkę o to, by TV Trwam mogła nadawać na cyfrowym multipleksie. - Dziękujemy wszystkim - to zwycięstwo Pana Boga i wasze: ludzi! To zwycięstwo wszystkich ludzi, którzy się włączyli w tę sprawę, by w Polsce była większa wolność słowa, wolność mediów, by rzeczywiście był większy pluralizm. Jakkolwiek mamy jeszcze wiele zastrzeżeń - mówił do słuchaczy na antenie Radia Maryja.

- Rzeczywiście, Telewizja Polska zadeklarowała, że od 15 lutego to miejsce, które dzisiaj zajmuje na MUX-1, zostanie przekazane Telewizji Trwam. Czekamy jeszcze na rezerwację częstotliwości od prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - mówiła na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

Telewizja Polska została zobowiązana ustawowo do przeniesienia swoich programów z MUX 1 na MUX 3, gdy zasięg tego ostatniego dotrze do 95 proc. ludności, który to warunek został już spełniony.

TVP miała zwolnić miejsce na multipleksie najpóźniej do 27 kwietnia 2014. TV Trwam walczyła o to, by TVP zwolniła je jak najszybciej.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: