Adwokat Katarzyny W. podważa opinie biegłych. Apelacja

Adwokat Katarzyny W. domaga się w niej ponownego rozpoznania sprawy przez sąd okręgowy. Podważa opinie biegłych medyków nt. przyczyn śmierci małej Magdy, wynika ze 125-stronicowej apelacji obrońcy, do której dotarł TVN24.

Mecenas Arkadiusz Ludwiczek podważa w apelacji analizy ekspertów, według których półroczna Magda zmarła na skutek uduszenia, podaje TVN24 . Mecenas twierdzi, że ich ekspertyzy są "niepełne i niejasne". Jego zdaniem biegli nie są ekspertami z zakresu laryngologii i neonatologii. Domaga się powołania nowego zespołu biegłych.

Zdaniem adwokata możliwe jest, że dziecko zmarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, tzw. laryngospazmu, czyli nagłego skurczu krtani.

Skazana na 25 lat więzienia

We wrześniu sąd w Katowicach uznał Katarzynę W. z Sosnowca za winną zabójstwa swojej półrocznej córki Magdy i wymierzył jej karę 25 lat więzienia. Będzie się mogła ubiegać o wyjście na wolność po 15 latach. Sąd uzasadniał, że oskarżona nie zasłużyła, jak chciała prokuratura, na dożywocie, ponieważ nie zabiła ze szczególnym okrucieństwem.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: