Najnowszy sondaż TNS Polska: PO zyskuje, liderem nadal PiS

29 proc. badanych w połowie grudnia zadeklarowało, że w wyborach oddałoby swój głos na PiS, a 26 proc. na PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż partyjny TNS Polska dla Wiadomości TVP. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele SLD - 10 proc., TR - 5 proc. oraz Polski Razem Jarosława Gowina - 5-procentowym poparciem.

Dużym zaskoczeniem jest bardzo słaby wynik PSL. Według sondażu ludowcy nie mieliby swojej reprezentacji w parlamencie. Chęć oddania głosu na Stronnictwo zadeklarowało jedynie 4 proc. badanych. Na dalszych miejscach znalazły się z takim samym wynikiem: Nowa Prawica i Solidarna Polska - z 3-procentowym poparciem.

W stosunku do sondażu przeprowadzonego w dniach 6-11 grudnia, dwie główne partie zyskują, choć PiS tylko jeden punkt procentowy. Lepiej w tym porównaniu wypada Platforma, która odrabia straty. Poparcie dla partii rządzącej wzrosło o trzy punkty procentowe - z 23 do 26.

Zobacz poprzednie notowanie TNS Polska

Sondaż przeprowadzono pomiędzy 13 a 16 grudnia na próbie 1498 osób. Z podstawy procentowania wyłączono te osoby, które spontanicznie pytane, na którą partię by głosowały, odpowiedziały "nie głosował(a)bym" lub "nie wiem czy poszedłby(łabym) głosować".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: