Rodzina Andrzeja Turskiego apeluje: Potrzebna krew

Bliscy dziennikarza telewizyjnego Andrzeja Turskiego proszą o oddawanie krwi. Apel skierowany jest zwłaszcza do osób o grupie krwi A Rh minus.

Krew dla Andrzeja Turskiego można oddawać w Centrum Krwiodawstwa w szpitalu MSWiA na ulicy Wołoskiej w Warszawie. Osoby, które zdecydują się na udzielenie takiej pomocy, są proszone o poinformowanie Centrum, że krew - nawet innej grupy - jest przeznaczona dla Andrzeja Turskiego.

"Stan zdrowia dziennikarza się poprawia"

Do apelu przyłączyła się telewizja TVP Info. "Gorąco i najserdeczniej wspieramy prośbę córki pana Andrzeja, naszej koleżanki Urszuli Chincz, o oddawanie - zwłaszcza przez osoby o grupie krwi A Rh minus - krwi" - czytamy na profilu telewizji na Facebooku.

"Stan zdrowia Andrzeja Turskiego powoli się poprawia, choć jak informują jego bliscy: Długa droga jeszcze przed nim i lekarze mówią, że trzeba się uzbroić w cierpliwość" - poinformowała stacja.

Jak skontaktować się z centrum?

Z Centrum Krwiodawstwa na Wołoskiej można skontaktować się pod numerem telefonu: 22 508 13 12, 22 508 12 10.

Prowadzący od 2002 r. "Panoramę" znany dziennikarz Andrzej Turski miał przed tygodniem atak serca. Trafił do szpitala. Turski zmaga się z cukrzycą, ma za sobą walkę z nowotworem.