Terlikowski solidaryzuje się z feministkami. "Kampania GDDKiA uwłacza kobietom i mężczyznom"

"Nie mam wątpliwości, że plakat promujący akcję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest zwyczajnie żenujący i uprzedmiatawia kobiety" - pisze w serwisie Fronda.pl Tomasz Terlikowski. I przyznaje: "Zgadzam się z feministkami. Ta kampania uwłacza kobietom i mężczyznom".

Terlikowski odnosi się do kampanii społecznej "Zaufajne drogi", realizowanej przez GDDKiA, oraz listu Codziennika Feministycznego, który oprotestował sposób, w jaki przedstawiona jest kobieta w jednym ze spotów . "Kobieta jest tutaj zatem zredukowana do swojego biustu, co powiela szkodliwe stereotypy i jest wyrazem braku szacunku dla kobiet" - piszą feministki.

I zgadza się z nimi Tomasz Terlikowski. "Tak, ten plakat jest wyrazem braku szacunku dla kobiet, i sprowadzeniem ich wyłącznie do poziomu przedmiotu do zaspokajania męskich pragnień" - pisze na Fronda.pl.

"Obraża i kobiety, i mężczyzn"

Naczelny Fronda.pl idzie jednak dalej. Jego zdaniem, ta kampania nie obraża jedynie kobiet, ale też mężczyzn, którzy przedstawieni są "wyłącznie jako zwierzaki, które nie są w stanie powstrzymać wzroku lecącego im na kobiece piersi".

"Nie wiem, jak autorzy tego 'cuda', ale ja z taką wizją zredukowanej męskości i kobiecości się nie zgadzam" - pisze publicysta. Podsumowuje też, że w jego opinii GDDKiA powinna przeprosić za kampanię.

Cały komentarz Tomasza Terlikowskiego na stronie Fronda.pl .

Więcej o: