Bankomat złamał klientowi palec. Bank wyraża ubolewanie

Osobliwym przypadkiem ?agresywnego? bankomatu zajmuje się Sąd Krajowy w Duesseldorfie. Klient zaskarżył bank Targobank, ponieważ podczas wypłaty pieniędzy bankomat zranił mu rękę. Bank wyraził ubolewanie.

Klient złamał sobie palec podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Sprawą zajmuje się obecnie Sąd Krajowy w Duesseldorfie. Klient Targobanku, 62-letni mieszkaniec Hagen, żąda odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Do wypadku doszło pod koniec maja 2013: otwór, skąd wyciąga się pieniądze, zakleszczył jego dłoń przy pobieraniu gotówki i tak doszło do złamania palca w bankomacie w Castrop Rauxel w Zagłębiu Ruhry. Klient banku, właściciel lodziarni, był przez dwa tygodnie na zwolnieniu lekarskim.

Bank ubolewa, ale nie poczuwa się do winy

Rzecznik Targobanku wyraził ubolewanie z powodu tego incydentu. Bank nie zaprzecza, że klient faktycznie zranił się przy bankomacie. - Nigdy przedtem coś takiego nie miało miejsca - oświadczył rzecznik.

- Chodzi o standardowy bankomat, który skontrolowano zaraz po wypadku. Jednak nie stwierdzono żadnych usterek - dodał.

Przed sądem przedstawiciel Tagrobanku powiedział, że bank nie poczuwa się do żadnej winy. - Ponieważ nigdy się z czymś takim nie spotkaliśmy, nie podjęliśmy też stosownych środków zapobiegawczych. Ten bankomat pracował bez usterek przez siedem lat - wyjaśnił przedstawiciel banku.

Orzeczenie 28 stycznia 2014 roku

Bankomat z Castrop Rauxel był urządzeniem wielofunkcyjnym, czyli również służył do wpłat gotówki. Ma głębszy moduł pobierania pieniędzy niż urządzenie służące jedynie do wypłacania gotówki i zamyka się po 30 sekundach.

Klient zapewnia jednak, że natychmiast wyciągnął z niego pieniądze. Teraz musi udowodnić, że bank naruszył obowiązek zapewnienia klientom ochrony i bezpieczeństwa.

Na to sąd dał adwokatce skarżącego 4 tygodnie. Prawniczka powiedziała, że zgłoszono się do niej z kolejnym, podobnym przypadkiem. To mogłoby polepszyć szanse skarżącego. Sąd ma wydać orzeczenie w tej sprawie 28 stycznia 2014 roku.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed