8-latek wypadł z okna szkoły. Jego stan jest stabilny

Z okna na drugim piętrze jednej z grudziądzkich szkół wypadł ośmioletni uczeń. Chłopiec przeszedł operację. Jego stan jest stabilny. Policja i prokuratura badają okoliczności zdarzenia.

- Policjanci z Grudziądza dowiedzieli się ok. godziny 12.40 od pogotowia ratunkowego, że uczeń jednej ze szkół wypadł przez okno z drugiego piętra - powiedziała Marzena Solochewicz-Kostrzewska. - Dziecko przebywa w szpitalu - dodała rzeczniczka policji w Grudziądzu. 8-latek przeszedł już operację w szpitalu w Grudziądzu.

Dziecko nie doznało obrażeń wewnętrznych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdaniem cytowanego przez serwis Tvn24.pl lekarza ze szpitala w Grudziądzu 8-latek w ciągu kilku dni powinien wrócić do domu.

Według policji chłopiec prawdopodobnie był sam w zamkniętej klasie po odbytej lekcji. Sprawę nadzoruje prokurator rejonowy - mówi Solochewicz-Kostrzewska. Kontrolę w szkole zapowiedziało kuratorium.

O sprawie jako pierwsza poinformowała telewizja TVN24.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: