Miley Cyrus obok papieża Franciszka. "Time" ogłosił listę kandydatów do tytułu człowieka roku

"Magazyn 'Time' ogłosił listę 10 kandydatów do tytułu człowieka roku. Na liście znajdują się m.in. papież Franciszek, prezydent USA Barack Obama i Miley Cyrus" - poinformował serwis "Yahoo News".

"Nominacja Baracka Obamy do tytułu człowieka roku magazynu 'Time' nie dziwi" - napisał portal "Yahoo News" . "Prezydent USA otrzymał nagrodę już dwukrotnie, ostatni raz w zeszłym roku. Co jednak na liście robi gwiazdka młodego pokolenia Miley Cyrus?" - zastanawia się portal.

"Trzeba się liczyć z Miley Cyrus"

Według serwisu "Entertainment & Stars" Cyrus jest "siłą, z którą trzeba się liczyć, jeśli chodzi o robienie wokół siebie szumu". Serwis przypomniał występ Cyrus podczas gali MTV Video Music Award, podczas którego dziewczyna zaprezentowała swoje nowe, bardzo kobiece oblicze. Miley Cyrus rozpoczęła swoją karierę w serialu młodzieżowym "Hannah Montana". Jej wizerunek daleki był jednak od obecnie prezentowanego. "Dzięki swemu bezkompromisowemu przeobrażeniu Cyrus stała się celebrytką, o której mówi się na całym świecie" - napisał portal.

Wśród kandydatów do tytułu znalazł się też papież Franciszek. "Jest to pierwszy papież z zakonu jezuitów. Franciszek podbił serca wiernych i zafascynował media swoim podejściem do nauczania Kościoła oraz odrzuceniem przepychu" - napisał "Time".

Al-Asad też wśród nominowanych

Tygodnik "Time" przyznaje tytuł człowieka roku od 86 lat. Tytuł może być przyznany jednej osobie, grupie ludzi, a nawet samej idei, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie. Nie musi być to jednak wpływ pozytywny. "Stąd też kolejny "ciekawy" kandydat do tytułu. Chodzi o prezydenta Syrii Baszara al-Asada, który według USA stał za użyciem broni chemicznej przeciwko swoim obywatelom" - napisał portal "Yahoo News".

Pełna lista nominowanych do tytułu człowieka roku tygodnika "Time"

1. Baszar al-Asad, prezydent Syrii

2. Jeff Bezos, założyciel serwisu Amazon.com, właściciel gazety "The Washington Post"

3. Ted Cruz, amerykański senator

4. Miley Cyrus, piosenkarka i aktorka

5. Papież Franciszek

6. Barack Obama, prezydent USA

7. Hassan Rouhani, prezydent Iranu

8. Edward Snowden, były pracownik CIA

9. Kathleen Sebelius, Sekretarz Zdrowia USA

10. Edie Windsor, działaczka na rzecz równości w małżeństwie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: