Bielan w RMF: Najpopularniejszą partią w Polsce jest partia "nie wiem"

- Myślę, że Platforma Obywatelska jest w najgorszej kondycji od lat, to jest chyba oczywiste patrząc na to, co się dzieje w rządzie. Tusk wykorzystał praktycznie wszystkie swoje koła ratunkowe - mówił w audycji Kontrwywiad RMF FM poseł Adam Bielan.

- Prawo i Sprawiedliwość powinno być dzisiaj partią sięgającą po nowych wyborców. Nieprzypadkowo najpopularniejszą partią w Polsce jest dziś partia "nie wiem", czyli głównie wyborcy rozczarowani rządami PO. Platforma jest w fatalnej kondycji, to jest teraz bardzo duża szansa dla opozycji, a w szczególności dla PiS-u, który jest największą partią opozycyjną - mówił w porannej audycji Bielan.

"Zachowaj się po męsku, daj szansę innym"

Polityk wypowiedział się też na temat sytuacji wewnątrz PO, która jest jego zdaniem "najgorsza od lat". - Donald Tusk wykorzystał praktycznie wszystkie swoje koła ratunkowe. Najpierw było wotum zaufania dla rządu, potem głosowanie w partii; Tusk liczył bardzo, że gdy odnowi mandat w partii, notowania PO i rządu poszybują w górę. Później była wreszcie mityczna rekonstrukcja, o której mówiono przez 1,5 roku, i która nie przyniosła jak widać żadnych rezultatów - ocenił Bielan.

- Mniej przeszkadzają mi problemy Platformy, a bardziej to, że mamy dzisiaj rząd, który jest w pewnym dryfie. Rząd jest wypalony, bez pomysłów na przyszłość - powiedział poseł. - Widać wyraźnie, w jakim miejscu jest dzisiaj pan premier. (...) Zachowaj się po męsku, rządziłeś przez 6 lat, pewne rzeczy udało ci się zrobić, większość jednak zakończyła się niepowodzeniem. Daj szansę innym - mówił o Donaldzie Tusku.

Jego zdaniem na złą sytuację w PO wpływa też konflikt z "niezwykle wpływowym w strukturach partii Grzegorzem Schetyną", który to spór nie zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych miesięcy.

"Tusk zrobi wszystko, żeby utrzymać się u władzy"

Zdaniem Bielana po wyborach Polsce grozi też "koalicja polewu, czyli Platformy Obywatelskiej i lewicy". - Tusk zrobi wszystko, żeby utrzymać się u władzy, również za cenę ewentualnego oddania funkcji premiera Leszkowi Millerowi. Będziemy mieć wtedy nie tylko koalicję PO z lewicą, ale koalicję z tą lewicą o twarzy przedrywinowskiej w najgorszym możliwym wydaniu - mówił.

Polityk zapytany o to, co doradziłby Donaldowi Tuskowi, gdyby ten zapytał go o zdanie, powiedział, że "doradzałby mu jednak oddanie władzy". - Być może nie byłoby to w interesie Donalda Tuska, ale byłoby to w interesie Polski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: