"Ubierz sobie Jastrzębowskiego" - jest odpowiedź na "zabawę" "Super Expressu"

Wczorajszy "Super Express" zaprosił czytelników do "zabawy", która oburzyła komentatorów: opublikował zdjęcia lalki w bieliźnie z dołączonymi ubrankami, które można wyciąć. Lalka ma twarz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. "Ubierz sobie Bieńkowską" - zachęcił tabloid. Dostał nietypową odpowiedź.

Dzisiejsze 30-latki pamiętają popularne zabawy lalkami wycinanymi z kartoników, do których dołączone były kartonikowe ubranka. W podobny sposób postanowił pobawić się "Super Express" - tyle, że kosztem nowej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

"Wicepremier Elżbieta Bieńkowska (49 l.) w swoich kreacjach jest zmienna jak starsza od niej o 5 lat plastikowa lalka Barbie (54 l.)" - tak tabloid zachęca do ubieranki.

yjhyjh Fot.

 

Źródło: Super Express, 7.12.2013

Na wczorajszą "zabawę" "Super Expressu" zareagowali komentatorzy w internecie - nie pozostawili na tabloidzie suchej nitki.

"Ten Jastrzębowski to ma fantazje, pogratulować. Gratuluję też komentatorom, którzy występują w tym rynsztoku" - napisał Wojciech Szacki z "Polityki". "Nie wierzę w to, co widzę" - wtórowała mu Agnieszka Gozdyra z Polsatu.

Nieco później publikacja doczekała się innej reakcji - "Codziennik Feministyczny" przygotował własną ubierankę , w której w roli lalki obsadził redaktora naczelnego "Super Expressu" - "Sławomira Jastrzębowskiego (45 l.), (...) zmiennego w swoich wcieleniach jak starszy od niego o 7 lat plastikowy mężczyzna-lalka Ken (52 l.)".

earhearh Fot.

 

Źródło: Codziennik Feministyczny, 7.12.2013

"Ministra Mucha odeszła, więc trzeba było znaleźć nową ofiarę seksistowskich dowcipów i znaleźć ujście dla mizoginicznego, a przy okazji beznadziejnego poczucia humoru. Ponieważ jednak redaktor naczelny 'gazety', a raczej szmatławca jakim jest Super Express, pojęcia pewnie nie ma o rozwoju regionalnym (bo tam się już nie gra w hokeja czy nie walczy o Puchar Polski) to zdecydował się na żenującą zagrywkę. Sprawa jasna i prosta, seksistowska i żenująca" - tłumaczą redaktorki "Codziennika".

Jeśli macie ochotę przyodziać naczelnego "SE", tutaj znajdziecie ubierankę >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: