"Mogło być lepiej", "totalna porażka". Dwie trzecie czytelników krytycznie o nazwie partii Gowina [WASZYM ZDANIEM]

Polska Razem Jarosława Gowina - tak nazywa się powołana dziś partia, w skład której oprócz Jarosława Gowina, Johna Godsona i Artura Żalka wchodzą też członkowie związanego z Przemysławem Wiplerem stowarzyszenia Republikanie i politycy PJN. Zarówno program, logo, jak i sama nazwa partii były dziś szeroko komentowane i wzbudziły niemałe kontrowersje.

W sondażu zapytaliśmy was, jak oceniacie nazwę partii. Dwie trzecie czytelników ją skrytykowało. Według 34 proc. jest ona banalna, chociaż mogło być gorzej, a zdaniem 31 proc. to "kompletna pomyłka".

18 proc. uznało, że Polska Razem Jarosława Gowina to nazwa dobra, czytelna i jasna, z kolei 17 proc. stwierdziło, że to "nazwa idealna dla partii Gowina".

Wyniki na godzinę 19:00 .

Na dzisiejszej konwencji był nasz dziennikarz Michał Kolanko. Michał pisał na swoim liveblogu : Pierwszym celem Gowina są wybory europejskie. To będzie test nowych struktur partyjnych. Niemal na pewno wystartuje w nich sam Gowin, bo nie może sobie pozwolić na nieobecność w pierwszej ogólnokrajowej kampanii 2014 roku. Powodzenie jego projektu zależy od jednego, głównego czynnika - czy Gowin i jego doradcy rzeczywiście dobrze wyczuli moment, w którym to ich oferta alternatywna wobec PO i PiS będzie skuteczna. Konwencja była sprawnie przeprowadzona i przygotowana, ale kluczowe będzie to, co Gowin i jego ludzie będą robić dalej, jaki mają pomysł na prowadzenie kampanii europejskiej, która zacznie się niemal od razu po Nowym Roku.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Gowin po odejściu z PO zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: