"Polska Razem, bo Polska jest najważniejsza". Gowin, PJN i Republikanie stworzyli nową partię

Polska Razem Jarosława Gowina - tak nazywać się będzie nowa partia założona przez byłego polityka PO Jarosława Gowina oraz PJN i Republikanów. Polska Razem, bo Polska jest najważniejsza, bo tylko razem możemy Polskę zmienić - podkreślił Gowin w swoim wystąpieniu podczas dzisiejszej konwencji w Warszawie.

W warszawskim centrum Expo trwa konwencja, na którą przybyło ok. 1,5 tys. osób. Podczas spotkania liderzy przyszłego ugrupowania, m.in. Gowin, Paweł Kowal i Przemysław Wipler przedstawili nazwę nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy. Mają też zdecydować m.in. o wystawieniu list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

Na konwencji jest Michał Kolanko - czytaj jego relację >>>

Gowin: "Polityka musi być służbą i ciężką pracą"

- Zakładamy partię po to, aby przywrócić polityce prawdziwy sens. Polityka nie może być źródłem przywilejów, musi być służbą i ciężką pracą dla Polski - oświadczył Gowin.

Jak podkreślił, Polska potrzebuje obecnie ciężkiej pracy i wielkiego wysiłku.

- Razem zbudujemy nową Polskę, bądźcie gotowi do wielkich wyzwań, bądźcie gotowi do wzięcia odpowiedzialności za rządzenie Polską. Musimy zwyciężyć i zwyciężymy - podkreślił polityk zwracając się do uczestników konwencji.

- "Polska Razem", bo Polska jest najważniejsza, i razem - bo tylko razem możemy tę Polskę zmienić. Naprawdę wierzę, że stworzymy nową jakość w polskiej polityce. Wierzycie w to? - pytał zebranych Gowin, którzy odpowiedzieli mu głośnymi oklaskami.

Kowal: "Chcemy wyrwać Polskę z europejskiej drzemki"

Polska Razem" jako nowe środowisko przygotuje najlepszy program dla Europy, wychodzący z Polski; przygotujemy najlepszy program dla Polski w Europie" - podkreślił w sobotę w Warszawie dotychczasowy lider PJN Paweł Kowal podczas konwencji założycielskiej nowej partii.

- Nie zostawimy Unii Europejskiej tylko dyplomatom w melonikach, bo my wiemy, że myślenie ma być drogą i środkiem do celu. Musimy w tym uczestniczyć i dlatego, jako nowe środowisko przygotujemy najlepszy program dla Europy wychodzący z Polski i dlatego przygotujemy najlepszy program dla Polski w Europie - powiedział Kowal.

Jak podkreślił, nowa propozycja dla Europy będzie miała na przede wszystkim na celu wzmocnienie Polski i danie "zdrowego rozsądkowi Europie".

- Chcemy wyrwać Polskę z europejskiej drzemki. Nikt za nas nie postara się o nasze miejsce na kontynencie. To musimy zrobić my, a będziemy skuteczni, kiedy będziemy razem - zaznaczył europoseł

Wśród przykładów złego wykorzystywania środków unijnych wskazał na europejską walkę z bezrobociem wśród młodych. W jego ocenie, państwa UE zamiast wydawać miliony euro na staże zawodowe i językowe powinna jest przeznaczyć na wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy.

Godson, Żalek i inni

W konwencji udział biorą także m.in. byli konserwatywni posłowie PO John Godson i Jacek Żalek.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Gowin po odejściu z PO zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Polska Razem Jarosława Gowina - jak oceniasz nazwę nowej partii?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka
Więcej o: