OFE powinno być zreformowane, ale inaczej niż chce rząd. Tak uważa 44 proc. z Was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazety.pl, czy popierają rządową reformę OFE, przegłosowaną dziś przez rząd. Do godziny 14 prawie połowa z Was uznała, że zmiany są potrzebne, ale reforma powinna przebiegać inaczej, niż chce tego rząd.

Posłowie przegłosowali dziś rządowy projekt zmian w systemie emerytalnym. Zakłada on m.in., że przyszli emeryci będą mogli decydować, czy nadal chcą przekazywać część składki do OFE, czy też całość do ZUS. Projekt zakłada też, że z OFE do ZUS mają zostać przeniesione obligacje skarbu państwa; OFE nie będą mogły już w nie inwestować. Ustawa trafi teraz do Senatu, który zajmie się nią najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy popierają przyjętą dziś przez rząd reformę OFE. Większość z nich - 44 proc., czyli 4241 osób, które wzięły udział w naszej sondzie - stwierdziła, że OFE powinno być zreformowane, ale inaczej niż chce tego rząd. Równie wielu z nas - 3491 osób, co stanowi 36 proc. czytelników - poparło rządową reformę, bo system jest wadliwy i powinien być zmieniony.

Wyniki sondy Gazeta.plWyniki sondy Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

1459 czytelników Gazeta.pl, czyli 15 proc. wszystkich głosujących, uważa jednak, że OFE działają dobrze i nie powinno wprowadzać się żadnych zmian w ich funkcjonowaniu. Jeszcze inaczej uważa 336 czytelników, którzy stanowią 3 proc. ankietowanych; popierają oni tylko część przyjętych przez rząd rozwiązań. Pozostałe 2 proc. głosujących - 239 osób - nie ma zdania na ten temat.

Do godz. 14 w naszej sondzie wzięło udział w sumie 9766 osób, można jeszcze głosować .

Czy popierasz rządową reformę OFE? GŁOSUJ >>>