Wroński nie wytrzymał: "Kaczyński jest na utrzymaniu państwa! Jego psim obowiązkiem jest..."

- Wszyscy są bezradni wobec PiS-u. Nawet Komorowski jest bezradny i przyjmuje zastępcę - mówiła w TOK FM Janina Paradowska. Publicystka oburza się, że prezes PiS odmawia spotkania z prezydentem. - Kaczyński jest na utrzymaniu państwa. Jego psim obowiązkiem jest uczestniczenie w konstytucyjnych gremiach - wtórował Paweł Wroński z "GW".

Publicyści w Poranku TOK FM komentowali fakt niestawiennictwa Jarosława Kaczyńskiego na obradach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało w zamian, żeby prezydent spotkał się z wiceprezesem partii - Adamem Lipińskim.

- Wszyscy są bezradni wobec PiS-u. Nawet prezydent Komorowski jest bezradny i przyjmuje zastępcę. Ja jestem oburzona - komentowała w Poranku TOK FM Janina Paradowska.

"On za to dostaje pieniądze!"

Z kolei Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" nie wytrzymał. Jego zdaniem to niedopuszczalne, żeby prezes PiS odmawiał brania udziału np. w RBN. - Ze swoich podatków płacimy na tego gościa, który jest od dłuższego czasu na utrzymaniu państwa. Jarosław Kaczyński jest na utrzymaniu z naszych podatków. Jego psim obowiązkiem jest uczestniczenie w konstytucyjnych gremiach, bo to jest jego zawód i za to dostaje pieniądze. I on teraz staje się dzieckiem specjalnej troski i przyjdzie lub nie przyjdzie do prezydenta? Czy może udzieli audiencji prezydentowi? - ironizował publicysta.

- I to będzie zależało od wyniku rozmowy z wiceprezesem Lipińskim - wtrąciła Paradowska. - Czyli wiceprezes Lipiński wystawi prezydentowi Rzeczypospolitej cenzurkę. Ja nie wiem, czemu Bronisław Komorowski się na to godzi... - podkreśliła dziennikarka.

Więcej o: