Passent: Polskie media są zakochane w Kaczyńskim. Reszta się nie liczy

Daniel Passent komentuje skupianie się mediów na postaci prezesa Kaczyńskiego - jego obecności w Kijowie i nieobecności na RBN, którą zwołał prezydent. - Przesłonił wszystkich i wszystko. Polskie media są zakochane w Kaczyńskim - komentuje publicysta na swoim blogu.

- Polskie media są zakochane w Kaczyńskim - pisze publicysta Daniel Passent na swoim blogu .

W ostatnich dniach relacje o tym, co mówi i robi prezes PiS zdominowały przekaz medialny. - Połowa wszystkich doniesień na temat Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczyła nieobecności prezesa PiS i żałosnych komentarzy jego akolitów, a druga połowa poświęcona była występowi Jarosława Kaczyńskiego na Majdanie. Kto, co, o czym mówił na RBN - nieważne. Jest za to Kaczyński w Kijowie, Kaczyński z Kliczką, Kaczyński krytykuje nieobecność Tuska i Sikorskiego, Kaczyński na ciężarówce, Kaczyński przesłonił wszystkich i wszystko - stwierdza Daniel Passent.

Jego zdaniem szef Prawa i Sprawiedliwości "ma jakąś magnetyczną siłę, dar skupiania na sobie uwagi". - Wieloletnie wysiłki wszystkich innych polityków polskich zainteresowanych Ukrainą lądują w Dnieprze, a na powierzchni płynie tylko jeden Jarosław Kaczyński - słynny euroentuzjasta i wypróbowany przyjaciel narodu ukraińskiego. Nie liczy się Partnerstwo Wschodnie, prawie 30 wizyt Kwaśniewskiego, ponad 20 spotkań Komorowskiego, systematyczna robota Kowala - wszystko to drobny pył, liczy się tylko prezes. Wokół niego skaczą wszyscy - od Pałacu Prezydenckiego po zafascynowane media. Reszta się nie liczy - zauważa publicysta.

Więcej o: