"Facet, który ma 70 lat, nie może ciągle tak zasuwać". Andrzej Turski odchodzi z "Panoramy"

- Żadnego pożegnania nie będzie. Telewizja jest od tego, żeby się zajmować widzami, a nie sobą. Nie powinno być tak, że jeden redaktor interesuje się głównie drugim redaktorem - mówi dziennikarz o zakończeniu swojej pracy w programie.

Z powodu zmęczenia i wieku wieloletni prowadzący odchodzi z zespołu tworzącego "Panoramę". W rozmowie z "Press" tłumaczy, że "facet, który ma 70 lat, nie może robić 14 programów miesięcznie". Dziennikarz nie znika jednak zupełnie z telewizji, nadal będzie prowadził swój program "7 dni świat". "To mój autorski program, który robię już prawie 20 lat. I bardzo go lubię" - mówi.

W niedzielę Turski po raz ostatni podziękuje widzom za obecność przed odbiornikami. "Żadnego pożegnania nie będzie. Telewizja jest od tego, żeby się zajmować widzami, a nie sobą" - odpowiada na pytanie o pożegnalne wydanie programu.

 

Andrzej Turski prowadził "Panoramę" od 2002 roku. Program "7 dni świat", kolejno w TVP1, TVP2, TVP3 i od niedawna TVP Info, prowadzi od 1989 roku. Dziennikarzem jest od końca lat 60., kiedy to rozpoczął pracę w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia.

Więcej o: