Siemoniak: Spotkania z lobbystami były błędem gen. Skrzypczaka

- Nie pochwalam spotkań z lobbystami, to były błędy gen. Skrzypczaka - powiedział Tomasz Siemoniak, szef MON, w radiu RMF FM. - Nie zmienia to jednak faktu, że generał pracował ciężko i uczciwie, wykonał ogromną pracę, a resztę wyjaśni prokuratura - dodał minister.

Minister obrony narodowej był gościem porannej audycji "Kontrwywiad" w Radiu RMF FM . Komentował zarzuty stawiane pod adresem gen. Waldemara Skrzypczaka, byłego wiceministra resortu obrony. - O cokolwiek oskarżany jest gen. Skrzypczak, jego kontakty nie przynosiły efektów w jego pracy - zapewnił Siemoniak.

- Nie sądzę, żeby było tak, jak mówi gen. Skrzypczak w wywiadzie dla dzisiejszej "Polityki", że służby wymknęły się spod kontroli. Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) są na jak najlepszej drodze do prawidłowego funkcjonowania - dodał minister.

"Ppłk Pytel to dobry kandydat na szefa SKW"

Zapytany o zdanie na temat kandydatury ppłka Pytla na szefa SKW, minister odparł, że takie rozwiązanie jest w interesie SKW. - Starannie sprawdziliśmy ppłka Pytla. Jego osoba nie budzi żądnych wątpliwości. Proszę o zaufanie - dodał Siemoniak.

Szef MON odpierał też zarzuty PiS w sprawie zakupu okrętów podwodnych. - Te zarzuty to odwracanie kota ogonem - ocenił Siemoniak. - Pięć miliardów na okręty podwodne, to perspektywa roku 2030. Koszty rozłożą się na lata. Polacy widzą potrzebę posiadania marynarki wojennej - zapewnił.

"Ukraina interesuje nas ze względów politycznych"

Minister obrony skomentował też napiętą sytuację na Ukrainie. - Jesteśmy bliskim partnerem wojskowym Ukrainy. Interesuje nas to, co tam się dzieje, ale z politycznego, nie z wojskowego punktu widzenia - powiedział Siemoniak. - Cieszę się, że na Ukrainie najwyraźniej osiągnięto konsensus, by nie używać siły. Jest spokój na naszej wschodniej granicy - oświadczył minister.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: