Katolicki klub broni abp. Jędraszewskiego. "Hartman obraża. A Polska jest królestwem Chrystusa..."

"Hartman jest produktem ideologii gender, obcej polskiej kulturze i tradycji, z gruntu złej i destrukcyjnej" - uważają członkowie Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha. W oświadczeniu wzywają: "Za św. Wojciechem, który oddał życie, aby nawracać pogan, wejdźmy do 'świętego gaju', aby słudzy zła padli na twarz przed jedynym Królem".

Członkowie Klubu oburzyli się wpisem na blogu prof. Jana Hartmana, który krytycznie odnosił się do "wykładu" abp. Jędraszewskiego. Duchowny mówił: "Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim tu, na terenie Europy, tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej".

Hartman ocenił te słowa: "Typowy biskup to synteza: z gminu i z władzy jednocześnie. Dlatego może "lecieć Ku Klux Klanem". Co mu tam. Nie było instrukcji z Watykanu, że nie wolno, no to wolno".

"Hartman obraża. A Polska jest królestwem Chrystusa"

W swoim oświadczeniu Katolicki Klub im. św. Wojciecha promuje określenie "ideologia gender" i staje murem z arcybiskupem. "Hartman jest produktem ideologii gender, obcej polskiej kulturze i tradycji, z gruntu złej i destrukcyjnej, a swoim postępowaniem uzasadnia słuszność walki z ideologią groźną dla wychowania polskiej młodzieży" - uważają członkowie Klubu.

"Solidaryzujemy się z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Łódzkim, i wyrażamy głęboką wdzięczność za Jego troskę o zachowanie wartości chrześcijańskich, obronę normalnej rodziny i postaw zgodnych z naturą człowieka, opartych na uniwersalnych wartościach chrześcijańskich" - czytamy w oświadczeniu.

Członkowie Klubu piszą: "Wzywamy katolickie organizacje i środowiska, a także wszystkich, dla których ważne są wartości polskie, do połączenia sił dla wykorzenienia tej zgubnej ideologii z naszego kraju. Polska jest królestwem Chrystusa i Najświętszej Marii Panny. Niech nie zabraknie nam sił i odwagi do wypełniania swoich obowiązków. Za św. Wojciechem, który oddał życie, aby nawracać pogan, wejdźmy do 'świętego gaju', aby słudzy zła padli na twarz przed jedynym Królem".

Więcej o: