Przerobione zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego robi furorę. To fotomontaż [PORÓWNAJ Z ORYGINAŁEM]

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, który idzie w marszu tuż obok Witalija Kliczki, robi furorę w sieci. Prezes PiS stoi ramię w ramię obok lidera opozycji, jego głowa ledwo wystaje zza niesionego transparentu. Zdjęcie jest nieprawdziwe.

Jarosław Kaczyński nie jest osobą wysoką. Przy Witaliju Kliczce na zdjęciu, które robi furorę na Twitterze, zza niesionego transparentu wystaje jednak tylko jego głowa.

Zdjęcie jest przerobione. Identyczny kadr z marszu opublikowała agencja Reuters. Na zdjęciu fotoreportera Vasiliya Fedoshenko widać, jak mężczyzna obok Kaczyńskiego trzyma prawą dłoń pod sercem. A Kliczko ma uniesioną zaciśniętą pięść. Najpewniej więc to ten sam moment. Prezes PiS jest jednak o wiele wyższy niż na niewyszukanej przeróbce, która się viraluje.

fot. Reuters

Szef Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński pojechał w niedzielę do Kijowa, gdzie trwają antyrządowe manifestacje. Podczas demonstracji w Kijowie mówił, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. - Jesteście potrzebni Unii Europejskiej -podkreślił, zwracając się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.

Demonstracje w Kijowie i innych ukraińskich miastach trwają od 21 listopada, kiedy rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Zobacz wideo