Niosący znicz olimpijski rosyjski sportowiec zajął się ogniem [WIDEO]

Rękaw byłego rosyjskiego bobsleisty Piotra Makarczuka zajął się ogniem, gdy sportowiec niósł znicz olimpijski ulicami syberyjskiego miasta Abakan - informuje ?Guardian?. Opublikowany przez rosyjski portal Lifenews.ru film ukazuje moment, gdy rękaw bluzy członka olimpijskiej sztafety zapalił się. Na szczęście ogień szybko ugaszono i nikt nie został ranny.

Na opublikowanym przez Lifenews.ru na YouTube nagraniu widać, jak rękaw bluzy Makarczuka nagle zaczyna płonąć. Sportowiec przez chwilę nie zauważa tego i biegnie dalej. Dopiero po kilkunastu krokach zaczyna próbować ugasić płonące ubranie. Ludzie rzucają się na pomoc. Po chwili udaje się ugasić ogień.

 

Ubranie sportowca zajęło się ogniem, gdy spadły na nie krople płynnego gazu zasilającego ogień znicza Jak informuje "Guardian" , Makarczuk nie został ranny.

Trudna droga olimpijskiego znicza do Soczi

Rosja przed igrzyskami w Soczi zorganizowała najdłuższą sztafetę olimpijską w historii zimowych igrzysk. Znicz, zanim 7 lutego 2014 r. dotrze na otwarcie zimowej olimpiady, przemierzy przez cztery miesiące 65 tys. km. Był już w jeziorze Bajkał i na orbicie, jednak w czasie podróży wielokrotnie gasł.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: