Wielowieyska: Buzek obrażony na Tuska za OFE? Populistyczne argumenty premiera i Rostowskiego zaszkodziły

- Platforma w sondażach ma dziś bardzo złe notowania i wygrana w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłaby silnym napędem dla PO. Rezygnacja Buzka potężnie osłabi szanse na wygrane - mówiła w Poranku TOK FM Dominika Wielowieyska. Prowadząca komentowała artykuł "Rzeczpospolitej", wg której Buzek jest "obrażony" na Platformę.

"Rzeczpospolita" twierdzi, że Jerzy Buzek zastanawia się, czy w ogóle kandydować w wyborach europejskich, a jeżeli tak - to czy z list Platformy Obywatelskiej. - Od dawna wiadomo, że jest obrażony na Tuska i Rostowskiego, którzy atakowali system OFE i kształt reformy przeprowadzonej za czasów premiera Buzka - zauważyła Wielowieyska w TOK FM i dodała - Ja nie bardzo wierzę, że on zrezygnuje z kandydowania, ale rozumiem, że może być rozgoryczony.

Jak zauważa, dla Tuska rezygnacja byłego premiera byłaby olbrzymim ciosem, dlatego, że stawką w eurowyborach jest być może los całej Platformy Obywatelskiej. Przegrana w tych wyborach może być początkiem złej passy. - Platforma w sondażach ma dziś bardzo złe notowania i wygrana w tych wyborach byłaby silnym napędem dla PO. Rezygnacja Buzka potężnie osłabi szanse na wygrane.

- Tusk i Rostowski popełnili błąd dyskredytując OFE w taki sposób. Choć mają argumenty za zmianą, to populistyczne argumenty zaszkodziły sprawie - podsumowuje Wielowieyska.

Więcej o: