Kamiński o rządzie PO: To jest dno. Moralne i polityczne dno

Wiceprezes PiS i były szef CBA Mariusz Kamiński powiedział w TVN24, że obecne działania antykorupcyjne prowadzone są za wolno. Zasugerował też że skorumpowani urzędnicy byli chronieni i awansowani przez premiera.

- Patrząc na cztery lata pracy Konrada Wojtunika, można powiedzieć, że sukcesów, wbrew ostatnim informacjom, jest zbyt mało - ocenił Mariusz Kamiński pracę obecnego szefa CBA przy wyjaśnianiu infoafery. Jak dodał, przetargi teleinformatyczne "to ogromne pieniądze i wielka pokusa, jeśli się tego nie pilnuje".

Kamiński spytał, dlaczego śledztwo w sprawie afery trwa tak długo. - Nie można akceptować tego, że oskarżony o korupcję biznesmen wygrywa kolejne przetargi. Nie można tolerować, że tak wolno prowadzone są działania w sprawie afery korupcyjnej - powiedział.

Kamiński oświadczył też, że CBA interesowała się bohaterami afery korupcyjnej przy przetargach teleinformatycznych już za jego kadencji - w 2009 roku. - Dlaczego firmy, które były rozpracowywane już wtedy, nadal wygrywały przetargi? - zapytał.

- Jestem przekonany, że szef CBA przekazał premierowi informacje ws. afery korupcyjnej. Ma obowiązek raportowania o tym, co się dzieje w państwie, jeśli chodzi o tak wielkie zagrożenia dla państwa, w wyniku których możemy tracić miliardy złotych - dodał Kamiński.

Zasugerował, że premier tolerował nieprawidłowości. Na pytanie Moniki Olejnik, czy premier specjalnie dawał skorumpowanym urzędnikom dobre funkcje, Kamiński odpowiedział: - A jak inaczej to wytłumaczyć? Chcieliśmy premiera zapytać o to w parlamencie, kiedy dowiedział się o korupcji. Jakieś były powody, że odsunął wiceministra odpowiedzialnego za przetargi.

Zapytany o to, czy ta afera powinna się zakończyć upadkiem rządu Donalda Tuska, Kamiński odpowiedział: - W sensie politycznym i moralnym to jest kompletna degrengolada. Moralne i polityczne dno.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: