"Przedstawię dokumenty potwierdzające legalność transakcji". To Pietryszyn przelewał pieniądze Hofmanowi

CBA wytropiło na koncie Adama Hofmana tajemnicze przelewy, z których były rzecznik PiS - zdaniem biura - nie rozliczył się z fiskusem. Jak ustalił "Super Express", pieniądze pochodziły od Roberta Pietryszyna, przyjaciela Hofmana, który zrobił karierę w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem CBA na koncie Adama Hofmana w latach 2007-2012 pojawiały się pieniądze, których polityk nie uwzględnił w swoim oświadczeniu majątkowym, ani w zeznaniach podatkowych. W sumie chodzi o około 100 tys. zł. Jak ustalił "Super Express", za przelewami stoi Robert Pietryszyn.

"Przedstawię dowody na legalność transakcji"

Pietryszyn potwierdził, że to on przekazywał Hofmanowi pieniądze, jednak nie wyjaśnił szczegółów transakcji. - Postępowanie wyjaśniające jest prowadzone przez prokuraturę, w ramach którego mogę być przesłuchiwany w charakterze świadka, nie mogę udzielić szczegółowych informacji przed złożeniem ewentualnych zeznań w prokuraturze - komentował dla "SE".

Podkreślił też, że "przy najbliższej sposobności przedstawi wszystkie dokumenty potwierdzające legalność, transparentność i uczciwość transakcji będących przedmiotem postępowania wyjaśniającego w prokuraturze". Dziennikarzom SE nie udało się skontaktować z Adamem Hofmanem.

Nie zapłacił podatku za pożyczkę?

Sam Hofman na briefingu w Sejmie wyjaśniał, że chodzi dokładnie o niezapłacenie podatku od pożyczki. - Sprawa będzie się jeszcze toczyć i łatwo by można zrobić z tego sposób na odwrócenie uwagi od tej wielkiej, łapówkarskiej, korupcyjnej afery - mówił, nawiązując do doniesień ws. korupcji m.in. w b. MSWiA i MSZ. Ocenił też, że "dla równowagi" obóz władzy uznał, że trzeba w tej sytuacji pokazać nieprawidłowości wśród opozycji.

Kwestia ewentualnej pożyczki może być jednak interesująca dla CBA ze względu na karierę, jaką Robert Pietryszyn zrobił w czasie rządów PiS. W wieku 26 lat został szefem klubu Zagłębie Lubin sponsorowanego przez KGHM. Później zasiadał we władzach w sumie sześciu spółek skarbu państwa. Obecnie jest prezesem spółki Wrocław 2012 zarządzającej miejskim stadionem.

Więcej w " Super Expressie "

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: