Franciszek pokazał wiernym relikwie św. Piotra. Jako pierwszy papież

W Watykanie po raz pierwszy w historii publicznie pokazano fragmenty kości, które zdaniem niektórych są relikwiami św. Piotra. Kości zostały pokazane wiernym podczas prowadzonej przez papieża Franciszka mszy z okazji zamknięcia Roku Wiary.

Około ośmiu fragmentów kości w kształcie pierścieni umieszczono w szkatułce, która z kolei znajduje się w większej skrzyni z brązu. Relikwie zostały zaprezentowane przez papieża Franciszka podczas celebrowanej przez niego mszy świętej. Franciszek modlił się nad fragmentami i pobłogosławił je.

Jak dotąd żaden z papieży nie stwierdził jednoznacznie, że faktycznie są to relikwie św. Piotra. Jedynie Paweł VI w 1968 roku stwierdził, że fragmenty znalezione w nekropolii pod Bazyliką Świętego Piotra "zidentyfikowano w sposób, który możemy uznać za przekonujący". Część archeologów podważa jednak tę opinię.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: