Cytat z Chrystusa na Pałacu Kultury i Nauki? To postulat Frondy w odpowiedzi lewicowcom

"Chcemy, by na Pałacu Kultury i Nauki pojawił się napis: "Nie przyszedłem potępić, przyszedłem Zbawić" - czytamy apel na serwisie Fronda.pl. To odpowiedź portalu Tomasza Terlikowskiego na postulat Warszawskiego Forum Lewicy, aby PKiN został podświetlony w kolorach tęczy.

A chodzi o list, który Warszawskie Forum Lewicy skierowało do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Młodzi działacze proponują w nim, aby podświetlić Pałac Kultury i Nauki w kolorach tęczy, "dając tym samym do zrozumienia, że nie może być mowy o żadnych negocjacjach z narodowymi terrorystami, a już niedługo wspólnie odbudujmy Tęczę na pl. Zbawiciela".

Fronda.pl ma jednak swoją kontrpropozycję - zamiast kolorów tęczy, napis "Nie przyszedłem potępić, przyszedłem Zbawić", czyli cytat ze słów, które rzekomo miał wypowiedzieć Jezus Chrystus.

"Lobby homoseksualne wykorzystało tęczę"

Według redaktorów Fronda.pl, symbol tęczy został "wykorzystany przez lobby homoseksualne do walki z Bożą Miłością i Bożym dziełem". W związku z tym proponują, że postulowane przez siebie hasło można by nawet umieścić na barwie tęczy, "by przypomnieć, że tęcza nie jest symbolem ruchu gejowskiego, ale symbolem przymierza Boga z ludźmi".

Więcej o: